KPM 2013 na ktorej sme tak veľa pracovali a za ktorú sme sa hodne modlili je za nami. Naše túžby a modlitby Pán Boh naplnil a v mnohom aj predčil.

Pred konferenciou sme túžili mať aspoň 200 pracovníkov s mládežou, ktorí by sa jej zúčastnili od prvej časti. Pán Boh toto číslo takmer zdvojnásobil. Celkovo zaregistrovaných na KPM 2013 – v konečnom počte bolo viac ako 600 ale to najpodstatnejšie bolo to, že sme videli ako Pán Boh koná.

Z čísel uvediem iba nasledovné:
Výjazd osádok do Žiliny a okolia
Počet uskutočnených konverzácií: 1105
Počet duchovných konverzácií: 658
Evanjelium počulo: 321 ľudí.
Počet navštívených miest: 14
Počet členov osádok: 343

Som šťastný a hrdý na to zároveň, že môžem spolupracovať s takými ľuďmi ako ste vy. Je to veľká pocta a zároveň milosť byť s vami, tešiť sa do práce, spoločne komunikovať, riešiť veci a spolupodieľať sa na tak veľkej udalosti ako KPM bez pochýb je.

Aby som bol konkrétnejší:

Pali Garaj – ďakujem Ti za vedenie celého Café tímu, za obeť pracovať na úkor dovolenky. Za skvelú atmosféru v Café. Bola tam veľmi príjemná obsluha, vždy usmievavý tím, dobrý výber pohostenia a na koniec zisk vo výške viac /390Eur+napiekli ste 500 cookies – (Mirka super vďaka, že si vyčistila aj konvektomat), ktoré sme rozdali účastníkom. Zarobené peniaze použijeme na pokrytie nákladov na rečníkov KPM /ubytovanie a ich stravu…/. Veľmi sa mi páči ako vieš viesť skupinu ľudí, dobrovoľníkov tak, aby mali úsmev na tvárach a správny postoj srdca. Srdečne ďakujem.

Katka Polohová a Café prostredie tím – potešil som sa, že Café malo tento rok opäť veľmi príjemnú atmosféru. Je to tam vždy tak pekne vyzdobené, že sa tam človek teší sadnúť si. Naviac, bolo super, že nebolo treba nosiť tam všetky tie kreslá, sedačky, gauče…, aby bolo v Café príjemne. Zvládla si to na jednotku. Ďakujem.
– Draho Poloha, prosím prepošli túto správu Kati

Ivka a Maťo Dvořák – vy ste poklad. Ďakujem, že ste si vzali dovolenku kvôli službe pracovníkom s mládými ľuďmi. Ďakujem za technickú podporu Maťo a za precíznu službu s platbami, resp. databázou Ivka. Mával som pocit, že ste na Info centre stále, verím však, že ste predsa len niečo z obsahu konferencie zachytili. Veľmi pekne Ďakujem za vernú a dôkladnú službu. Mám vás rád a musím sa priznať, že mi tu chýbate v Žiline. Ivka, ďakujem tiež za zaúčanie do remesla… Mimochodom, bez Teba a Tvojej služby by konferencia bol riadny chaos.

Marika Géciová a Tomáš Babiak- ubytovanie je každú KPM jedna z najťažších služieb aj preto, lebo stále ste v kontakte s ľuďmi, hoci pracovníkmi v cirkvi ale i tak s ľuďmi. Naviac, aj cez noc. Veľmi si vážim, že ste si vzali dovolenku pre túto službu a zvládli ste ju. Ste skvelí, zodpovední a zrelí ľudia. Srdečne Vám obom ale aj zvyšku ubytovacieho tímu ďakujem!

Jany Havrila – Ty si super, teším sa z toho, že si zvládol tak intezívne bremeno služby „na očiach“. Je to svedectvom toho, že pódium Ti pristane a si tam ako ryba vo vode. Ďakujem Ti za to, že si službu niesol vždy s úsmevom, bez reptania a z nadhľadom. Super služba. Vďaka, už sa teším na Teba na ExitTour, už čoskoro.

Denisa Harčárová – super si pripravila aktivity, najmä hľadanie baterkami sa mi veľmi pácilo. Všetko bolo k veci a ľudia sa zapájali. Ďakujem aj za prípravu kvízu na KPM party. Krásna práca. Ďakujem veľmi veľmi. A už sa teším, keď skočíme spolu do ŠPM na plno.

Jaro Bahurinský a Martin – ďakujem Vám za službu zvukom. Viem, že sedieť takmer celý deň na KPM programoch a skúškach, rozkladať a baliť nebola tento rok žiadna slasť, obzvlášť preto, lebo konferencia bola o deň dlhšie. Ďakujem Vám za to, že ste trpezlivo niesli svoj údel a vydržali, aj napriek ťažkostiam až do konca. I kvôli Vám sme mohli počuť to, čo sme počuli.
– Peťo Michalčík, prosím prepošli túto správu Jarovi a Maťovi

Peter Michalčík a produkčný tím (PMx, Maroš, Drahoš, Marek, Miriam, Janka V.)- každý rok si v hlave kladiem otázku, čo nové produkčný mág, ktorý je v Tebe, túto KPM prinesie. Nechce sa mi veriť, že aj v tejto oblasti sa dá toľké roky posúvať v pred. Splnili ste nielen to, že produkcia netrčala z obrazu, ale podporovala obsah, naviac, nové fičury, ako premietanie do sály, alebo oheň pri nedeľňajšej prednáške Josh-a, to boli neskutočné kúsky. (Marek Linkesch, super nápad). Maroš, ďakujem aj Tebe za myšlienkové spracovanie jinglov a ich realizáciu. Sú to neskutočné kúsky, kto iný by zorganizoval helikoptéru, záchrannú akciu v snehu a všetko okolo toho? Tento rok bol o deň dlhšie, ale zvládli ste to skvelo. Ďakujem.

Juraj Klementovič – keď píšem o Petrovi Michalčíkovi, že je mediálny mág, tak o Tebe napíšem, že Ty si dramatický majster. Scénky sú vždy nápadité, jednoduché, zrozumiteľné, dobre podané, vystihujú tému ku ktorej sú hrané a hlavne majú jasnú koncovku, výborné vyústenie. Veľmi veľmi Ti ďakujem a tiež celému drama tímu za vernú službu na KPM. Ako sme kedysi mohli bez Teba na KPM, čo sa týka scénok fungovať? Pozdravujem aj Tvoju manželku a ďakujem jej, že Ťa pre túto službu uvolnila.

Jany Čerenský – veľmi pekne ďakujem za vytrvalosť pri fotení. Viem, že to nie je žiadna slasť pozerať celú KPM do hľadáčika a spoliehať sa na to, že všetko dobre výjde. Veľmi sa teším na Tvoj záznam, ktorý je tak dôležitý aj preto, lebo pripomína Jeho prítomnosť a konanie počas KPM. Si super chlap!

NoXcuse – Janči, Majo, Tarzan a Timo – pekne ste to zvládli v sobotu. Vytvorili ste príjemnú atmosféru a podčiarkli ste ju svojim ošatením. Ste super chlapi. Škoda, že som nestihol zahrať si s Vami. Ďakujem tiež, že ste vynosili celý aparát na poschodie a potom, keď ostatní už zaľahli, všetko ste pobalili… Máte srdcia služobníkov. Cením si to veľmi. Som váš fanúšik a obdivovateľ!

Marek Tomašovič – ďakujem Ti, že aj napriek povinnostiam, ktoré máš v škole a doma, si prišiel a poslúžil svojimi darmi (scénka, preklad). Jones-ovci Tvoj výkon komentovali s údivom a nadšením. Vraj si niekedy prekladal lepšie ako rečník… Čo sa dá ku tomu povedať?

Hudson Jones – toľko nadšenia, energie a hudobného génia som už dávno nevidel. A to vidím kadečo! Ďakujem Ti za službu chvál, ale tiež za vedenie osádky. Výpadok zvuku si zvládol veľmi profesionálne. Si skvelý! Prosím poďakuj v mojom mene aj Kari za to, že Ťa zopár dní postrádala. Budúcoročná KPM je 3-6.marca 2014 – tešíme sa na Vás oboch.

Dawson Jones – Ďakujem Ti, že si vydržal maratón 6tich seminárov, chvály (stále Ti to výborne hrá, si ešte stále v nejakej kapele?) a úplne skvele, s citom, taktom a odvahou si viedol piatkový večer. Pomaly si začínam zvykať na to, že bez Teba si KPM sotva viem predstaviť. Ďakujem Ti za službu a tiež Laurel za to, že to bez Teba doma zvládla. Budúcoročná KPM je 3-6.marca. Príďte prosím obaja.

Danny Jones – je to radosť spolupracovať s Tebou Danny. Ďakujem za vedenie seminára – Ako na druhú stranu, za slovo v piatok, no najmä za priateľstvo a bratstvo, ktoré tak krásne demonštruješ. Ďakujem aj Kláre, že sa postarala o rodinu a že si k nám mohol prísť poslúžiť. A prosím nezabudni, že 3-6.marca 2014 je ďalšia KPM.

Josh Patty – you are the man, everybody must love! Thank you for your constant smile on your face, your heart of servant and thank you for using your teaching gift so well. What a joy to have you here this KPM. I thank also to Kristi for willingness to celebrate her birthday without you (again). We love you here, my brother!

Zuzka Potocká – veľmi pekne Ti ďakujem za dôslednú prácu s LOOK-om (aj za ochotu vyfarbiť sa na zeleno…:-), vedenie seminárov a verné tlmočenie English speaking ľuďom. Krásne vyšlo aj Celebrations! Tvojá tichá a zároveň verná služba je pre mňa inšpiráciou. Ďakujem, že s Look-om si ešte neskončila.

Draho Poloha – pôvodne som čakal, že túto KPM budeš mať toho naloženého menej než si niesol. Ďakujem, že na koniec, predsa len, podujal si sa s Peťom aj na scénku a vedenie stredňajších chvál. Ďakujem Ti najmä za vytrvalú prácu súvisiacu s databázou a registráciou KPM a tiež Zuzke, že Tvoju cezVianočnú zaneprázdnenosť uniesla. Modlím sa, aby si v plnosti mohol zažívať nebeskú radosť z ovocia, ktoré táto KPM priniesla mnohým ľuďom. Je to aj vďaka Tebe.

Josh Howard – ďakujem Ti za technické zabezpečenie KPM, za húževnatú prácu v oblasti ozvučenia, napĺňaním technických potrieb a požiadaviek kapiel, za nakladanie a vykladanie aparatúry… Je pre mňa veľkým požehnaním mať takto verného spolupracovníka a brata v službe. Ďakujem!

Eva Hrubová – je super Ťa mať aj v TCK, nielen doma! Ďakujem Ti za službu s financiami, cesťákmi, ubytovaním v Kompase a milión ďalších malých vecí o ktorých sa mi ani len nesnívalo. Si výborný tyl KPM!

Marian Cabadaj – to bola skúška ohňom. Každé „tri“ sekundy sa dakto odhlásil, či prihlásil do osádky a v realite, i tak to bolo často krát úplne inak. Nevidel som Ťa, že by si spanikáril (ani vtedy, keď osádky sa vytlačili dajako podivne, ani napriek neplánovanej skúške v škole…). Ďakujem Ti za všetku dôslednosť, samostatnosť a používanie svojej inteligencie pri riešením problémov. Si človek, s ktorým je radosť spolupracovať! Ozaj, tie odznaky vyšli ale fest dobre! Vďaka tiež za vyriešenie „pohárovej“ issue.

Mark Chase – to bolo neskutočne krásne pozorovať Ťa, ako sa pripravuješ na chvály a potom, ako si na pódiu a slúžiš svojím obdarovaním. Nádherná služba. Ďakujem aj za vytrvalé učenie sa slovenských piesní a ich interpretáciu. Ďakujem, že používaš svoje dary a teším sa na to, keď budeš mať ešte viac priestoru.

Darinka Malá a modlitebný tím- Ďakujem Ti veľmi za to, že do nášho tímu prinášaš tak potrebnú službu, službu príhovorných modlitieb. Výsledky konferencie sú najmä ovocím Tvojej/Vašej služby. Tiež som bol nad mieru povzbudený, keď som pred KPM v office počul Tvoju konverzáciu s Drahom: „…a už si niečo jedol? Čo ti prinesiem?…“ Radujem sa z Tvojho starostlivého srdca. Ďakujem Ti aj za vedenie seminárov, chvály…!

Maruška Kožlejová – Ty si „face“ KPM. Prinášaš toľko podnetov, zanietenia a záujmu. A Pán Boh to premieňa na chutné ovocie. Ďakujem za slovo, ukážku ovocia učeníctva, moderovanie, všetku kontaktáž, a mnoho obsahovej nápaditosti, ktoré si do programu vložila. Skvelá práca!

Ed Rumbold – bolo mi radosťou spolu s Tebou slúžiť. Nie je to úžasné, že po pár rokoch vedieš seminár po slovensky? Ďakujem aj za vytvorenie prostredia vo foajé a na pódium. Stále nerozumiem, ako ste tam mohli dopratať ten snežný skúter. A ako sa ocitla Tvoja štvorkolka v Žiline? To mi je záhadou. Pozdravujem aj Wendi a veľmi jej ďakujem za to, že Ťa uvoľnila pre túto službu. Je mi veľmi ľúto, že Ťa nevidela ako slúžiš a tiež, že nebola na piatkovom programe. Ale to už je obeť, ktorá často krát stojí za tými, čo slúžia.

Jany Šimočko – vždy ma nadchýňa Jany, aký veľký je Tvoj záujem o tím konkrétnych ľudí, ktorí slúžia v KPM (a nielen v KPM) ako dobrovoľníci. Je to krásne, ďakujem, za Tvoje priateľstvo a lásku, ktorú prejavuješ. Mal si na pleciach veľký balík, uniesol si ho a zasluhuješ si rešpekt!

Mike Sullivan a registračný tím – Mike, Ty si človek, ktorý je na blízku vždy, keď treba. Ďakujem Ti, že si sa postaral o svoj tím registrácie a info centra, a že kľúčová oblasť – prvý kontakt s účastníkmi bol moc fajn. Ďakujem tiež za vernú službu pri príprave registrácie a trpezlivosť pri riešení osádok. (USB kľúč má Peťo)

Zac Shepperson – môj priateľ, Ty máš neobyčajný dar vysloviť Božie pravdy jednoduchým spôsobom. Krásne si zvládol svoju úlohu! Jasne, na čas, zrozumiteľne a v Jeho Duchu. Ďakujem Ti tiež za vytvorenie KPM prostredia, vyšlo to moc, moc pekne (mimochodom, hadica z hydrantu patrí ku hydrantu z našej office…). Kim, Ďakujem, že Zac mohol venovať toľko času v službe a že si niesla potreby Vašej rodiny na svojich pleciach.

Slavo Slávik – bol som povzdbudení z Tvojho slova, ktoré bolo hlboké a zároveň zrozumiteľné. Slavo, vyžaruješ pokoj a nádej, ktorú len tak hocičo nezatieni. Ďakujem Ti za Tvoju službu a záujem o Jeho službu medzi mladou generáciou pracovníkov s mládežou na Slovensku.

Miro Tóth – Miro, keď počúvam Tvoje slovo, nestíham sa čudovať dôvtipu, slovným spojeniam a najmä vášni, ktorá je v Tebe. Veľmi pekne ďakujem za Tvoju službu aj napriek novému životu, ktorý máte doma a o ktorý sa treba starať.

Eva Kohútová – v ostatnom čase, vždy, keď premýšľam nad Tebou alebo sledujem, v čom všetkom si zapojená a s akým šarmom zvládaš všetky úlohy, kladiem si otázku: „Ako to je vôbec možné…?“ Takto systematicky pracujúceho, dôsledného, sústredeného a pokorného človeka ako si Ty, mať v týme je veľkým požehnaním. Skvelá práca Evka! Ďakujem!

Priatelia, zoznam je oveľa dlhší, titulkovanie videí (Miro Gubečka a spol.), osvetľovanie (Roman a Ľubo), stráženie vecí, nákupy, predaj v KPM shop-e (Miro Balala), vítači (na čele so Zuzkou Melicherčíkovou), zdravotnícka pomoc (Milka Gallová), Infocentrum (Janka Stašková), sobotňajšie príhovory (Tibor a Jano Vecan), vedenie chvál a kapiel a mnohí ďalší, ktorí pridali ruku k dobrému dielu nášho Pána. Mnohé z toho, čo nebolo spomenuté určite nie je zabudnuté u Neho, vládcu, tvorcu a odplatiteľa všetkého dobrého. Jemu nech je vždy sláva a chvála!

S láskou
Váš

PHf