Priatelia, ostatný víkend bol testom našej vernosti, vytrvalosti ako aj dôkazom Jeho milosti. Štyri dni odhalili mnoho z toho, čo Pán Boh vložil do Vašich sŕdc, mysle a duší ako aj demonštráciou Jeho darov, ktoré vložil do svojich detí a demonštráciou Jeho dobroty.

Možno si spomínate na naše septembrové stretnutie, keď sme odhadovali, čo všetko sa môže stať po tom, ako Kompas bol verejne obvinený zo zlých úmyslov v službe. Situácia sa s pribúdajúcimi týždňami ešte zhoršovala a predsa, Pán Boh sa postaral o ďalší zázrak, ktorý sme tak veľmi túžili a potrebovali vidieť a o ktorom bolo ťažké čo len snívať. Podpora tých, s ktorými slúžime, prihlásenie sa obdobného (ba o niečo väčšieho) počtu pracovníkov s mládežou z ECAV (ako tomu bolo minulý rok) a nárast počtu z ostatných denominácií je svedectvom o tom, že On je s nami a to nám musí stačiť. A stačí!

V tejto časti sa pokúsim v krátkosti a chaoticky popísať to, čo som stihol v mojom behu konferenciou spozorovať u svojich milých, u Vás, spolupracovníkov, dobrovoľníkov KPM 2012. Výpočet zďaleka nie je dostatočný, pretože som nebol všade a tým ušli mojej pozornosti situácie, ktoré síce stoja za zmienku, ale dostaneme sa ku nim snáď až tam, keď budeme s Ním. Odpustite mi prosím preto, ak to podstatné zostane ukryté, resp. odložené do času, keď sa stretneme s Ním a keď budú zjavené hrdinské činy Jeho detí v plnosti.

Pali Garaj s kolegom a tímom prinášajúcim výbornú náladu – Café bolo opäť skvelé, výborná nálada, výborné služby, dobrá zábava, Kus tvrdej driny pri zariadzovaní ES. Vybratá dovolenka na KPM, naťahovanie sa s nábytkami… To všetko je len krátky výpočet služby Tvojho Café tímu. Keď sa KPM skončila, vám z Café zostalo najviac povinností – dokončiť rozbehnutý beh. Pali, Ty spolu s tímom, resp. Váš prístup je dôkazom toho, že Ježiš žije vo Vás. Ďakujeme tiež za tvorbu zisku, ktoré použijeme na pokrytie oblastí, ktoré potrebovali finančné zdroje. Na spracovaní uzávierky rozpočtu KPM ešte stále pracujeme.

Mirka Katuščáková – ďakujem za prácu s tímom pri pečení Cookies a tiež v Café… Žiaľ, dostal som sa iba k jednej polovici z cookies ale bola super.

Katka Polohová – Kati, vďaka opäť za dekoráciu a prípravu KPM Café, resp. Estrádnej sály. Bola krásna, krásna! Tiež ďakujem za vybavenie bicyklov pre ES aj kinosálu, boli super.

Draho Poloha – tento rok si niesol v oblasti grafiky balík povinnosti spracovať ešte pred KPM Výročnú správu TCK kvôli Výročnému zasadaniu členov a priateľov TCK. Bol to ťažký proces, ako každý rok. Budeme prehodnocovať, ako do budúcnosti so správou a ďalšími grafickými záležitosťami pred KPM. Osobne si veľmi cením, že správu máme a tiež, že grafika KPM neutrpela. Bola krásna. Vďaka tiež za prácu so zvukom a zvukovým tímom. Tebe Zuzka, že si podržala rodinu, Draha a s ním celú službu KPM 2012.

Jany Šimočko – ďakujem Ti za prácu s vedúcimi tímov HD, dobrovoľníkmi a pracovníkmi DO. Je zrejmé, ako veľmi Ti záleží na tom, aby boli ocenení, aby vedeli, čo je ich úloha a zakúsili slovo povzbudenia.

Feri Kožlej – vďaka, že si sa opäť zhostil úlohy zabezpečiť ubytovanie pre chalanov i dievčatá. Je to jedna z najťažších HD úloh počas KPM. Podmienky často krát nie sú jednoduché, 4 krátke noci sú nepohodlné, a chalani vliezajú do spacákov kedy sa im zachce. Neviem si predstaviť, ako to bude celé vyzerať budúci rok, avšak jedno viem. Si zodpovedný mladý muž s trpezlivosťou, pracovitosťou a inteligenciou dokončiť a nielen začať danú úlohu.

Peter Michalčík – Peťo, ďakujem za vytvorenie produkčného tímu, ktorý bol tento rok taký nenápadný a počtom minimálny. Produkcia išla hladko, fungovala tak, ako si predstavujeme, nenápadne a dôsledne. Vďaka tiež za novú myšlienku premietania na bočné steny a strop. Veľmi kúlové. Stále si držíš titul mediálno-technického mága. Prichádzaš s originálnymi nápadmi a zlepšeniami, ktoré sú minimálne zrovnateľné so sekulárnou produkciou. Ďakujem aj Marošovi Simonovi, Janke Vimpeľovej, Vladovi Karolovi (Maxovi Mizovovi) a najmä Marekovi Linkeschovi za výdrž byť v DO dňom a nocou, a hrdlačiť na KPM. Boli ste skvelí. Ďakujem, že ste pracovali na KPM aj vtedy, keď ostatní mali voľno. Mám na mysli najmä čas skúšok, tvorby videí, rendrovanie… Naviac, Marek Linkesch – Ty si stále super chlap. To video ala video-game bola neskutočná paráda! Tak rád by som si to ešte raz pozrel…

Maroš Simon a video-produkčný tím – skvele spracovaná zvučka KPM, profesionálne, výborný obraz, taký sme asi ešte nikdy nemali, super myšlienka. Vždy keď išla dlhá zvučka, bolo čo pozerať, neopozeralo sa to, čo je veľmi dobre. Ďakujeme! Svoje vďaka vyjadrujem aj Danielovi Špinerovi, čo robil hudbu. Strafil si sa fest!

Zac Shepperson, Ed Rumbold a tím – ďakujem Vám za prípravu foajé. Super baner v hale, tiež bicykel na asfaltke… Všetci sme hneď vedeli, kde sme a o čo počas KPM pôjde. Ďakujem tiež Wendi a Kim, že Vás ku tejto službe uvoľnili a starali sa o deti v čase, kedy ste boli zaneprázdnení.

Denisa Gallová spolu s mamou – je mi ľúto, že som sa s Vami poriadne ani nestretol. Avšak viem, že ste poslúžili v zákulisí verne a dobre. Srdečne ďakujem. Denisa, ďakujem tiež za vedenie trasy spolu so Zac-om.

Mike Sullivan s tímom – Mike, teším sa, že Ty spolu s tímom registrácie ste prekonali minuloročný rekord (702) v účasti (na tohtoročných 746). Vďaka za kreativitu aj premýšľanie o KPM vopred – viď lietajúce ryby, super nápad. Krásne! Maťo Dvořák, vďaka tak isto za službu na registrácií, bol si veľkou pomocou. Chýbaš mi tu v Žiline, ale to je už iný príbeh.

Ivana Sartorisová – Ivka, čo by sme len bez Teba robili? Popasovala si sa opäť s úlohou, ktorá nie je ľahká. Zvládla si to brilantne. Bez Teba, by sme s KPM uviazli v mori čísel a chaosu. Naozaj Ti srdečne Ďakujem. Ako to len bude budúci rok?

Evka Hrubová – Evka, Ty si skvelá. Po KPM, keď všetci si môžu vziať voľno, Ty bojuješ s faktúrami, účtami, lístkami, termínom odovzdania účtovníctva. Je mi ľúto, že tento rok sa to tak celé prelínalo. Teším sa však, keď si budeš môcť vziať voľno a konečne si poriadne oddýchneš.

Juraj Klementovič s dráma tímom (Jordána, Bibiána, Marek T., Jakub a Dominik) – Viem si predstaviť, ako komplikované je robiť scénky na abstraktné témy. Tohto ročná KPM vám dala zabrať, ale krásne ste to zvládli. Ďakujem veľmi pekne za všetko úsilie, tvorivosť, kopec hodín strávených premýšľaním a nacvičovaním. Ja som bol rovnako, ako i minulý rok, veľmi nadšený z toho, ako poctivo, kvalitne a verne ste poslúžili na tohtoročnej KPM. Veľmi pekne ďakujem.

KPM muzikanti – tento rok sme mali prekrásne chvály, či už to boli chlapci z N‘Xcuse, 3D projekt s Mirom, kus vážnej hudby v sobotu s Darinkou, výborná Hmla, Wogoni, či DrAho band. Ďakujem za kreativitu a prítomnosť srdca. Prekrásne, i keď občas na mňa príliš hlučné.

Bohdan – krásne si sa vysporiadal s témou Ježiš v SZ. Po skončení som bol veľmi nadšený, pretože to, ako si nám Ho vykreslil bol prekrásny obraz, bez zbytočných, rozumej navyše – slov, chodenia okolo horúcej kaše… Dôraz na Písmo a Jeho posolstvo krásne zažiarilo. Naviac video texty od Mareka a produkčného tímu doplnili atmosféru prvého dňa. Výborná práca, ďakujem, že si neodmietol pozvanie na KPM, bola by to pre nás škoda.

Danny – veľmi sa teším z toho, že ste prišli spolu s Dawsonom. Témy Ako jazdil On, si sa výborne zhostil. Ďakujem za jasné, názorné príklady učeníctva z Tvojho života. Bol to výborný úvod do trás. Keď už som pri našej trase, bolo mi s vami super Dawson a Danny. Mal som pocit, akoby som bol celý čas so svojimi najlepšími priateľmi, keď sa rozprávame o tom, čo je naozaj to najdôležitejšie, o Ňom a o Jeho cirkvi.

Slavo Slávik – ďakujem aj Tebe, že ste prišli s Katkou. Tieto 4 dni som mal možnosť viac vidieť kto si a ďakovať Pánu Bohu za pokorné srdce, ktoré Ti dal, múdrosť voliť slová a záujem o tých, ktorí potrebujú Krista. Si skvelý muž, cez ktorého sme prijali veľa Božieho požehnania.

Dave Patty – Dave ďakujem Pánu Bohu za Teba. Si výnimočný Boží muž, nielen rečník, vizionár, no najmä človek. Bolo krásne pozorovať Tvoj záujem o ľudí, ďakujem za Tvoje načúvanie, rady a modlitby za nich i za nás. Ďakujem aj Connie a Calebovi, že niesli bremeno služby spoločne s Tebou.

Zuzka Potocká – Ty si super, že si tak pripravila kaplnku a strávila tam tak veľa času. Prekrásne miesto a výborná služba. Si veľmi svedomité a pracovité dievča. Je radosť mať Ťa v tíme. Vďaka tiež za kontrolu slovenčiny a kopec ďalšej (ne)viditeľnej práce.

Katka a Jany – Havrilovci – Ďakujem, že ste obslúžili semináre. Teším sa, že máme dokonca aj ich hodnotenia. Jany, príjemne si ma prekvapil, máš dar byť na pódiu. Aktivity si zvládol na jednotku, super komentáre, bol si vtipný a zábavný. Vďaka.

Evka Kohútová – skvelo si si počínala pred konferenciou i počas nej. Vďaka za vybavenie hŕby malých vecí, ktoré robia KPM – KPM (bicyklíky, potítka…). No najmä za hodiny strávené za pódiom, na skúškach, zostavovaním a upravovaním programu a miliónom ďalších vecí. Super si to zvládla. Gratulujem!

Maruška Kožlejová – si dušou KPM 2012. Priniesla si veľa nápadov, múdrosti, konexií, energie, dôvtipu… Ostatné dva roky si ťahala celú obsahovú stránku KPM a je sotva možné predstaviť si jej budúcnosť bez Teba. Srdečne ďakujem za množstvo stráveného času na programe, so spíkrami, kapelami, tímami… Výborná práca. Teším sa, že si tiež uniesla bremeno počiatočných a konferenčných ťažkostí vrátane môjho temperamentu ☺. Si super!

Ďakujem tiež všetkým, čo ste viedli semináre alebo trasy – zoznam by bol dlhý, ale vy viete, kto ste to. Trasy sa osvedčili, čítal som a počul výborné ohlasy. Je skvelé, že to tak dobre vyšlo.

Draho, David, Jaroslav Bahurinský, Dalibor a Peter – ďakujem Vám, že ste tak krásne pracovali so zvukom. Ste super chlapi. Beh KPM 2012 ste zvládli na jednotku. David, klobúk dole pred Tvojou húževnatosťou a vytrvalosťou za pódiom. Si obdivuhodný muž. Žiari z Teba Kristov pokoj. Myslím si však, že si pracoval viac, ako bolo únosné. Neviem , kto to vymyslel, ale hlboký rešpekt!

Dalibor B. veľmi pekne Ti ďakujem za všetku prácu počas KPM, za kopec hodín kvôli zvuku a kadejakú ďalšiu službu počas KPM, veľmi si to cením. Si super. Ešte raz srdečná vďaka.

Myslím, že by sa našiel ešte dlhý zoznam ľudí (mali sme 167 dobrovoľníkov), ktorí sa vložili do Jeho vecí počas KPM. Rečníci počas inšpiratívneho a kontraverzného večera, vítači a všelijakí iní dobrovoľníci z ŠPM, KPM shop s Alicou a Mirom, Maroš, Mišh, Lubo a Jany s foťákmi… a mnohí ďalší, nemenovaní, ktorí dobre vedia, čo to je slúžiť a páčiť sa viac Jemu, než ľuďom. Vy istotne viete o ďalších svedkoch viery, ktorí sa na tento zoznam nezmestili, čo však neznamená, že sem nepatria.

Viem, že by sa našli aj situácie, kde by sme počas KPM riešili niečo inak, alebo by sme inak reagovali… No i tak, to najdôležitejšie bolo, že KPM nebola o nás ale o Jeho dobrote a Jeho milosti. Bolo pre mňa veľkou cťou byť s Vami v tomto projekte.

S láskou
Váš
Peter Hrubo

V Žiline 2.4.2012