Pred nami sú najrušnejšie mesiace v roku. Čaká na nás deväť evanjelizačných táborov, príprava jesenného evanjelizačného podujatia Exit TOUR, práca na dokončovaní prvej série (10 častí) adaptácie televízneho seriálu EXIT 316 a príprava Školy pre pracovníkov s mládežou (ŠPM). S množstvom práce, ktorá je ešte stále pred nami, nám pomáhajú naši noví spolupracovníci: manželia Havrilovi a Zuzka Potocká. V kancelárii v Prešove je zrazu dosť tesno.

Keď už spomínam personálne zmeny, nemôžem nespomenúť plánované sťahovanie Drahoslava Polohu s rodinou do Banskej Bystrice. Pridá sa k nemu aj náš nový pracovník z USA Josh Howard. Budú tam spolupracovať na evanjelizačnom projekte Fusion – spevácko-hudobné súbory pre tínedžerov. Prvý súbor by mal vzniknúť v CB Banská Bystrica. Viac o tomto projekte, ale aj o službe v minulom roku sa dá dočítať vo výročnej správe TCK na www.tckompas.sk/annual.

K tímu TCK sa v máji pripojili aj štyria internisti Mindy, Miriam, Hunter a Melanie. Budú nám pomáhať s realizáciou anglických táborov. Melanie zostane na Slovensku do decembra a bude pomáhať v následnej práci po tábore v mládežníckej službe ECAV v Dolnom Kubíne. V rovnakom období rodina Sheppersonovcov odišla na šesť mesačný pobyt do USA.

Tohtoročná konferencia pre viac ako sedemsto pracovníkov s mládežou (KPM), zameraná na štúdium Božieho slova, bola pre mňa krásnou príležitosťou poslúžiť najmä slovom mnohým mladým ľuďom. Počas KPM valné zhromaždenie zvolilo novú správnu radu TCK: Vlado Žák (AC), Ján Vecan (SEM ECAV), Eva Myjavcová (CB) a Benjamín Uhrín (BJB). Pôvodná rada mi predĺžila mandát riaditeľa TCK na ďalšie štyri roky.

V súčasnosti naším najväčším zápasom je snaženie sa o akceptáciu TCK u vedenia najväčšej protestantskej cirkvi na Slovensku, u ECAV (evanjelická cirkev). Jej vedenie svojím spôsobom drží „kľúče“ od dverí v Slovenskej televízii, v ktorej sme chceli pôvodne nechať odvysielať projekt EXIT 316. Biskup ECAV je zároveň aj predsedom Ekumenickej rady cirkví na Slovensku, v ktorej sa tak isto snažíme získať podporu pre tento projekt. Zatiaľ bez úspechu. Okrem toho tento mesiac o našej organizácii, dva dni po našej návšteve Zboru biskupov ECAV, vyšiel v cirkevnej tlači ECAV článok predsedu vieroučného výboru, že TCK v podstate škodí cirkvi. Zdá sa, že v duchovnom svete sa deje niečo vážne. Ako dobre, že všetky kľúče sú v konečnom dôsledku v Jeho rukách.