Tu je zopár riadkov o nás, našej rodine ako aj službe TCK, stačí len kliknúť a čítať…

Miškin svadobný deň (23.august) sa nezadržateľne blíži. Zásielka so svadobnými šatami po troch mesiacoch prišla práve dnes. Žiaľ, nesprávna veľkosť. Máme z toho doma kopec „srandy“… Miška si potrebuje opraviť ešte jednu známku za skúšku, aby ukončila druhý ročník Žilinskej univerzity. Potom sa môže konečne vrhnúť na prípravy svadby a miesta na bývanie. Pred týždňom absolvovala Školu pre pracovníkov s mládežou a musím povedať, že som na ňu hrdý. S radosťou ju pozorujem ako nasleduje Krista.

Daniela zmaturovala minulý mesiac a podala si prihlášku na dve vysoké školy – v Prešove a Trnave. Prázdne hniezdo sa pre nás, rodičov pomaly stáva realitou. Daniela je náš TCK stážista, praktikant v projekte Evanjelizačných Anglických táborov – KECY. Stáž trvá tri mesiace a my sa tešíme z toho, že sa veľa učí o živote, odlišnej kultúre, o sebe samej, ako aj o Pánu Bohu. Toto leto spolu organizujeme desať evanjelizačných anglických táborov a dva FUSION tábory pre 14 cirkevných zborov.

Toto leto čelím niekoľkým výzvam. Mal by som učiť hru na elektrickej gitare na Bratislavskom a Seneckom FUSION tábore. Počas druhého turnusu KECY budem slúžiť s novým tímom a kresťanským zborom z Trenčína. Ostatné týždne som zápasil s technikou, keď som musel na laptope dva krát meniť matičnú dosku. Nakoniec pracujem na stolnom (desktop) počítači po mnohých rokoch. Keďže nie je prenosný, obmedzuje ma v použití, no na druhej strane, ponúka mi viac priestoru a voľného času pre rodinu.
Evka spoločne s tímom žien z ABIGAIL spolu-organizovala Celoslovenskú konferenciu. Niečo nad 120 žien bolo inšpirovaných Jeho prítomnosťou, spoločenstvom a Božím slovom. Evka je v ostatnom čase veľmi zaneprázdnená no napriek tomu zažíva Jeho dobrotu, starostlivosť a prítomnosť.

Nuž na teraz asi toľko. Vedzte, že ste pre nás veľkým požehnaním, povzbudením a podporou v živote i v službe ktorú aj vďaka Vám môžeme konať.

S prianím požehnaného leta
Phf