Tu je čo to o nás a o našom lete

Potopa v Žiline
Ako sa vraví: „Unikli sme iba o chlp!“ Zopár ľudí plakalo, zopár sa tešilo, zopár prejavilo súcit. Dve hodiny stačilo na to, aby ulica, na ktorej je postavený Kompas, bola pod vodou. Odišiel som na obed a už som sa nevedel pre vodu dostať späť. Keď trošku opadla, vydýchli sme si. Ešte zo pätnásť centimetrov a mali by sme to v pivniciach. Horšie to bolo so susedom. Kým zatváral okná pred búrkou, do pivníc sa mu dostala voda až po strop. Na dvore mu zostalo nové nepoistené auto, zaplavilo aj to. „Veď aj chodíme do kostola, teda, najmä moja manželka…“, povedal. Život však ide ďalej. Tešiť sa a či smútiť? Ťažká dilema. Dnešné nešťastie nás môže stretnúť už zajtra. My sme dnes však v pohode. Vďaka Bože za to! Prosím poteš aj tých, ktorí v pohode nie sú.

Víkend v Kukovej
Minulý týždeň v Kukovej, počas tréningového víkendu pre tímy, sme hovorili aj o tom, že znovuzrodenie je iba začiatok cesty s Pánom Bohom. Ale to, čo nasleduje, je tak isto veľmi dôležité, veď Jemu záleží aj na našom charaktere. Premýšľali sme nad obsahom 15. Žalmu:
„Hospodine, kto bude pohostíniť v tvojom stáne? Kto bude bývať na vrchu tvojej svätosti?…“
Na porozumenie otázky dôležitosti charakteru nám poslúžila aj aktivita, ktorá doslovne rozhýbala moje kosti (preto ten neplánovaný beh na dlhšiu trať – viď obrázok).

V druhej časti stretnutia sme sa spoločne pokúsili lepšie porozumieť ľuďom, ktorým slúžime. Predstavili sme niekoľkým mládežníckym tímom vedúcich v Kukovej to, ako vek a dospelosť ovplyvňuje naše vnímanie reality, alebo prečo majú ľudia v rôznom vekovom období rôzne porozumenie reality okolo seba.

Koniec školského roka v ŠPM
A je to za nami! Ukončili sme 4. ročník Školy pre pracovníkov s mládežou. Je vždy veľká radosť vidieť, že niekoľko mesačné úsilie služby študentom nevyšlo nazmar. Študenti program ŠPM okomentovali nasledovne:

– ŠPM sa stalo pre mňa synonymom povzbudenia. Čas strávený s vami, resp. cez vašu službu som videl, čo znamená radikálne slúžiť. Vďaka za inšpiráciu, povzbudenie a priateľstvá. Vyučovanie bolo pre mňa tým, čo som potreboval ako pracovník s mládežou počuť a zažiť.
– Študenti, čo absolvovali ŠPM minulý rok boli veľmi nadšení. Teraz im rozumiem prečo. Som vďačná Bohu za Vás a čas strávený spolu s Vami.
– Bola to moja najlepšia investícia, ktorú som za posledný rok urobil. Som rád, že som vás mohol poznať a že teraz môžem vidieť veci z iného zorného uhla.

Možnosť nevídanej investície pre nových podporovateľov TCK
Na tento kalendárny rok TCK dostalo nevídanú ponuku. Jedna nadácia sa rozhodla podporiť našu službu v prípade, že rozšírime náš tím finančných podporovateľov o nových ľudí zo Slovenska. Za každú 1Sk od darcu zo SR nadácia pridá ďalších 5Sk až do výšky 144tisíc Sk od tuzemských sponzorov, čiže celkom ide o ďalších 720tisíc SK. Ide o jednu z posledných možností ako získať finančné zdroje prostredníctvom nadácie pre programy TCK a zároveň ako povzbudiť ľudí zo Slovenska k pravidelnej podpore našej/Jeho služby. Získané zdroje od nadácie použijeme na realizáciu KPM, pre Školu pracovníkov s mládežou a najmä pre administratívne zabezpečenie chodu organizácie. Váš dar bude použitý podľa vášho rozhodnutia. Prosím zvášte, či toto nie je práve pre Vás príležitosť investície do budovania Jeho kráľovstva tu na Slovensku.

Naše leto
Ako sa zdá, je predo mnou naozaj plné leto. Prvých sedemnásť dní v júli budem v Georgii, Texase a na Floride. Spoločne s kolegom Drahom budeme navštevovať zbory, nadácie a potenciálnych podporovateľov služby TCK. Po návrate sa pripojím k tretiemu evanjelizačnému táboru pre stredoškolákov, ktorý robíme spolu s BJB Bratislava. V auguste by malo byť voľnejšie, CampFest a príprava nového ročníka školy pre pracovníkov s mládežou. Potom bude čas na dovolenku na Slovensku.
Pomaly začíname rezignovať v otázke sťahovania sa do väčšieho bytu, ale nie sme z toho smutní, veď je to v Jeho rukách. Deti sa tešia na prázdniny a na zborové tábory, ktoré sú pred nimi. Mne je na druhej strane smutno, že polovicu prázdnin budem mimo svojej rodiny. Bude to pre mňa nová skúsenosť, verím však, že prinesie slávu nášmu Bohu.

S prianím krásneho leta